Wout schittert in de Giro d’Italia.
Wielrenner Wout Poels had vooraf enkele etappes van de Giro omcirkelt met de idee om daar, mits goede benen, toe te slaan. Zo’n etappe was Pinksterzaterdag, een zeer zware 133 km lange bergetappe van Aosta naar Pila over de Italiaanse Alpen.
Met twee bergen van de 1ste categorie. Na een spannende race eindigde Wout binnen de top tien. Familie, fans en vrienden zaten gekluisterd aan de buis om de verrichtingen te volgen. En wat hebben ze genoten. Wout eindigde uiteindelijk op de achtste plaats. Poels reed met een groep van 23 renners voorop. Naarmate de eindstreep naderde leek Wout te moeten lossen uit deze groep. Maar hij kwam telkens terug. “Door gewoon mijn eigen tempo te rijden en je niet gek te laten maken door de anderen”, aldus Poels die deze tactiek bij Sky heeft geleerd. M.t Van alle vluchters van het eerste uur was de renner van Unibet Rose Rockets uit Blitterswijck de eerste vluchter aan de finish.
Wout voelde zich de hele koers prima. Hij vertelde na afloop dat hij drie weken hoogtestage had gedaan met zijn ploeg. “Het is mooi dat het zich nu uitbetaald”, aldus de renner die een half naar geleden Monaco heeft verlaten om weer dicht bij de familie te wonen. “Ik ben verrast over mijn niveau bergop. Het zit erin om een keer een hele goede uitslag te fietsen. Maar je moet het nog altijd zelf doen”.
Wout aast op één overwinning om zo de ‘trilogie’ te vervolledigen: in alle grote rondes één etappe winnen. De Giro Italië duurt nog een hele week,